torna

Detall de la notícia

Imatge 3990374

El jurat ha decidit avui els premiats del certamen Premis Esports IB

\Dia 21 de desembre tendrà lloc la Gala Premis Esports IB

Aquest dilluns 18 de novembre s’ha reunit el jurat dels Premis Esports IB per votar les candidatures presentades per l’Assemblea Balear de l’Esport, aquesta decisió del jurat haurà de ser aprovada pel Consell de Govern. El certamen dels Premis Esports IB organitzat per la Conselleria d'Afers Socials i Esports a través de la Direcció General d’Esports, arriba enguany a la seva tercera edició. Es premien els millors esportistes i clubs de la temporada 2018/2019. Aquests premis valoren l’esforç i el talent dels esportistes i clubs de les Illes Balears.

La Gala dels Premis Esports IB serà el pròxim dia 21 de desembre al Conservatori Superior de Música de les Illes Balears.

El jurat ha estat presidit per la consellera Fina Santiago i a la vicepresidència el director general d’Esports Carles Gonyalons, també compta amb representació dels quatre consells insulars, de les federacions esportives individuals, de les federacions d'esports d'equips, del Col·legi Oficial de Llicenciats en Ciències de l'Activitat Física i de l'Esport, de l'Associació de Periodistes de les Illes Balears, del Sindicat de Periodistes de les Illes Balears, de l'Associació de Gestors Esportius Professionals de les Illes Balears i de la Federació d'Entitats Locals de les Illes Balears.

Els Premis 2019 per a cada categoria són els següents:

— Posam valors a l'esport: Selecció Balear d'Hanbol cadet masculí

— Promesa masculina: Joan Cardona (VELA)
— Promesa femenina: Andrea Perelló i Neus Ballester (VELA)
— Millor esportista femenina: Cintia Rodríguez (GIMNÀSTICA)
— Millor esportista masculí: Rudy Fernández i Sergi Llull (BÀSQUET)
— Millor esportista d'esport adaptat masculí: Alejandro Sanchez (TRIATLÓ)
— Millor esportista d'esports adaptat femení: Violeta Del Reino (VELA)
— Millor equip femení: Avarca Menorca (VOLEIBOL)
— Millor equip masculí: RCD Mallorca (FUTBOL)
— Millor tècnic: Carles Moya (TENNIS)
— Millor tècnica: Juana María Garro (GIMNÀSTICA)
— Premi honorífic: Mateu Cañellas Roca (ATLETISME)

I les mencions al mèrit esportiu són aquestes:

— Alex Abrines (BÀSQUET)
— Lucía Gómez (CICLISME)
— Marina Garau i Blanca Cabot (VELA)
— Pere Antoni Gomila (ATLETISME)
— Esther León (KARATE)
— Carmen Martín (NATACIÓ ARTÍSTICA)